Grander technológia a bazény

Najvyšším cieľom je výrazne a pre človeka citeľne vylepšiť vodu v bazénoch.

 

Návštevníci kúpeľov zisťujú skvalitnenie vody:

  • pociťujú mäkkosť a hebkosť vody
  • chlórom vyvolané pálenie očí výrazne ustupuje
  • pokožka tak silno nevysychá, svrbenie u osôb s citlivou pokožkou sa výrazne zníži alebo úplne mizne
  • človek sa po kúpeli v revitalizovanej vode cíti celkovo  svieži a uvoľnený.

Výhody pre prevádzkovateľov plaveckých bazénov:

  • úspora nákladov na prevádzku redukciou chlóru a ďalších chemikálií
  • významným aspektom je strata klasického zápachu chlóru
  • nezanedbateľný je image, získaný prekvapeným a spokojným zákazníkom.

Pri dodržaní vopred daných rámcových podmienok a optimálnej voľby zariadenia (Grander jednotky) je v podstate úspech vopred naprogramovaný.

 

Wellness oáza vo Faistenau

Exkluzívny dom má  dlhú rodinnú tradíciu a vždy sa snažil, aby svojich hostí čo možno najviac rozmaznával.

     Už v roku 1999 bola Grander technológia nainštalovaná v krytých kúpeľoch.

     Andreas Teufel rozšíril obor a zriadil vlastnú Grander wellness-oázu. „Rozhodnutie použiť Grander technológiu bolo vďaka jeho návštevníkom.

Andreas Teufel a jeho žena Gabriela sú majitelia hotelu Stará pošta v salzburskom Faistenau. Veľa pozitívnych postrehov o Grander účinkoch vyvolávajúcich pocit blaha, mäkkosť vody, príjemná vôňa, to všetko rozhodlo, prečo použiť Grander technológiu.

 

Plaváreň vo Füssene


Z iniciatívy vedúceho stavebného úradu a s podporou vtedajšieho starostu Wengerta, bolo inštalované v mestskej plavárni vo Füssene Grander zariadenie na revitalizáciu vody.

Hubert Kotte ako plavčík sprevádzajúci závodné mužstvo a učiteľ plávania malých detí sa denne zdržiava vo vode tri až päť hodín. Ako jeden z prvých zistil rozdiel, ktorý nastal po inštalácii Grander technológie. „Vždy ma závan chlóru prenasledoval už v suteréne, teraz úplne zmizol“. Pretekári, ktorí sa kvôli svojmu trénovaniu zdržiavajú dlhé hodiny vo vode už netrpia bolestivými zápalmi očí, ktoré sú pri silno chlórovanej vode prakticky nevyhnutné. Pretože Hubert Kotte sprevádza svoje mužstvo po celom Nemecku, pozná rôzne plavecké bazény a preto vie porovnať aj rozdiel. Podľa jeho názoru nie je žiadny bazén, ktorý by mal takú dobrú kvalitu vody ako náš vo Füssene.

 

Terapia v upravenej vode

 Christian Wippel je plavčíkom v mestských kúpeľoch v Pöchlarne. Popri inštalácie Grander technológie bola inštalovaná aj  Grander studnička s pitnou vodou.

     Wippel pozoroval, ako u svojich kúpeľných hostí so studničkou uspel. „Ľudia pokladali vodu za takú  vynikajúcu, že si ju odnášali domov vo fľašiach “.

Tiež  hovorili s nadšením o zlepšení zdravia. Jedna dáma mu oznámila, že jej lupienka (psoriáza) sa celkom vytratila, veľa  ďalších má radosť, že voda už nie je cítiť chlórom a maliar Franz Knapp, ktorý utrpel záchvat mŕtvice navštevuje pravidelne pöchlarnské kúpele, aby absolvoval podvodnú terapiu.

 

 

 

Vyhovieť požiadavkám životného prostredia

Graubünden je najväčším švajčiarskym kantónom.

     Údolie Engadinu a takzvaný Horný Rýn sa tiahne celým údolím. A práve na Rýne leží mesto Ilanz. Kúpele pod šírym nebom Fontanivas ležia idylicky na okraji lesa.

 V rokoch 1996 / 1997 bolo zariadenie kompletne reštaurované a vybavené najmodernejšou technikou.

     Brigitte Vesti, prezidentka združenia plavární regiónu Ilanz, kládla pred začiatkom modernizácie dôraz na to, že musia byť zriadené kúpele „absolútne šetrné k životnému prostrediu“. V celom areáli boli inštalované jednotky Grander technológie pre úpravu (revitalizáciu) vody.

     Chemické laboratórium v kantóne potvrdilo potenciál úspor chemických prísad vo  výške 40% . Čistiace práce, ktoré sa vykonávajú na jar, sa vo veľkom meradle zredukovali – napr. vodná kĺzačka nemusí byť tak často čistená, lebo už takmer nevykazuje vápenný povlak. To isté platí aj pre  rozvody vody.

 

Čítať viac 

Tento záznam bol publikovaný v Voda . Uložiť odkaz do záložiek.